BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

SİVİLLERE YÖNELİK İNSANLIK SUÇUNA KARŞI

SUSMUYORUZ…

 

Filistin ve 21. Yüzyıl nazisi İsrail arasında 7 Ekim tarihinden itibaren yaşanan çatışmalar her an artarak devam etmektedir. 

 

İsrail tüm dünyanın gözü önünde insanlığı yok ederek, soykırım yaparak savaş suçu işlemektedir. 

 

Dünyanın neresinde olursa olsun başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere sivillere yönelik gerçekleştirilen tüm saldırıları; saldırılar kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun en sert şekilde kınıyoruz. Sivilleri doğrudan hedef alan, hastaneleri, okulları vuran bir zihniyetin uluslararası hukuk önünde ve vicdanlarda hesap vermesi kaçınılmazdır. 

 

Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafsızlığını korumak ve suça ortak olmak istemiyorsa; derhal görevi gereği olan süreci başlatmalıdır.

 

Dün Gazze’deki hastaneye yönelik saldırıda başta çocuk ve kadınlar olmak üzere yüzlerce Filistin halkını katleden, kural ve uluslararası hukuk tanımayan İsrail’e karşı Filistin halkı ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtmek isteriz. 

 

Yaşanan vahşeti durdurmak, insan haklarını esas alan adil ve kalıcı bir barış inşa etmek için; insan haklarını korumakla yükümlü uluslararası kuruluşları, uluslararası kamuoyunu ve tüm devletleri göreve davet ediyoruz. 

 

 

MALATYA BAROSU BAŞKANLIĞI

Paylaş

Galeri